Logo
Telefon: 271 751 899
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Mont d'Or

 

Mont d'Or, který je též nazýván "svatým grálem mezi sýry z nepasterovaného mléka", nepochybně patří mezi největší sýrové delikatesy a my jsme pyšni, že Vám ho za skvělou cenu na našem E-shopu nabízíme

Tento sýr se někdy nazývá také vacherin du Mont d´or (toto označení se užívá spíše ve Švýcarsku). Jedná se o pravý sezónní sýr, který se vyrábí od září do Velikonoc následujícího roku v horských oblastech pohoří Jura na hranici Francie a Švýcarska.  Je vyroben ze syrového kravského mléka. Sýr je zvláštní tím, že se před zráním obalí smrkovou kůrou, s níž zraje a která mu dodává jedinečnou chuť a aroma. Po ukončení zrání, které trvá asi 3 týdny, se sýry vkládají do loubkových krabiček, ve kterých se dodávají ke spotřebiteli. Sýr může být o hmotnosti cca 3 kg, cca 1 kg nebo malý, který váží necelého  půl kilogramu a najdete ho v naší nabídce. 

Na povrchu se může vyskytovat  mikroflóra z různých bakterií, kvasinek a plísní. Lze na ní vidět hnědé, žluté a načervenalé skvrny a šedobílý plísňový povlak.

Sýr řadíme mezi speciality, přestože plíseň na povrchu má bílou barvu, díky jeho jedinečnosti ho nelze jednoznačně řadit mezi plísňové sýry

Jak tohoto krále doporučujeme konzumovat my? Vynikající je s bílým i lehčím červeným vínem a čerstvou bagetou na přikusování. Zajímavou kombinací je i místní slavné jurské víno, tzv. "Vin Jaune" (v ČR koupíme na 1er wines, nebo na dobra francouzska vina), které je silné alkoholově, má zlatavou barvu, stylově podobné sherry nebo portskému. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Proč nakupovat u nás?

Široká nabídka sýrů z Evropy

Vždy čerstvé a kvalitní

Komfortní doručení až domů

Záruka dobré ceny

© Sýry Deluxe 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz